Únor 2012

legendwolf

26. února 2012 v 18:29 | karin55 |  Info o nás
Legendwolf velmi milá,spolehlivá a hodná kamarádka.Dříve sloužila jako beta samice neboli asistentka v klubu který bohužel krachl,ale nic nebrání tomu abysme hrály dál.Děkuji ji ti za všechno.
Obrázky - Děkuji za přátelství : 5

Mrs.Strife

26. února 2012 v 18:26 | karin55 |  Info o nás
Ahoj chtěla bych vám představit mojí nej kamarádku Mrs.Strife.Je to hodná a spolehlivá holka beru ji jako nejlepší kamarádku.Jsem jí moc vděčná že se k nám přidala a spolehlivě plnila požadavky.MOc jí taky děkuji že dodala styl a ty správné grády.Jsem jí moc vděčná.Děkuji
Obrázky - Děkuji za přátelství : 6

K tomu by jsem chtěla něco dodat. Moc děkuju za krásné uvítání v týmu =).
Budu se snažit vám ve všem maximálně vyhovět, pomáhat vám, být ke
všem naprosto spravedlivá a nezaujatá. Budu se snažit vám co nejvíce
osvětlit život vlků a jejich vlastnosti, povahu, postavení ve smečkách
a jiné skupiny vlčího chování. Budu moc ráda když ty články
budete číst a budete se zůčastňovat soutěží, kvízů i akcí
co pro vás my co máme heslo od blogu
přichystáme. Pokusím se psát spisovně
a bez chyb aby se to po mě dalo
číst.

Děkuju za pozornost =).

Mrs.Strife
vlkodlak Fenri

25. února 2012 v 18:43 | karin55
Ahoj vítám vás a potěšilo mě že se chcete seznámit s Fenrim.Legenda praví že:
Byla bouře a ve svém hnízdě se krčila vlčice se štěnaty mezi nímž byl i Fenri.Blýskalo se když v tom zazněla obrovská rána a potom bylo slyšet knučení a vytí.Blesk uhodil do stromu a spadl příma na vlčici se štěnaty jediný kdo to přežil byl Fenri.Přišel den kdy hladověl a tak se šel podívat do nedaleké vesnice vešel do řeznictví kde ho zaregistroval řezník,bouchl ho koštětem,Fenri stačil utéct a tak trochu ho to vytočilo byl naštvaný a hladový.Druhý den se znovu vydal do vesnice za řezníkem aby se mu pomstil.Když vkročil do malého obchodu vpadl řezníkovy přímo pod ruce Fenri se nedal skočil po něm a pomstil se.A ted jak Fenri zemřel?To nikdo neví,ale říká se že byl spoután v horách a chodí jako duch,já osobně jsem ho ještě neviděla,ale tak co je to jen pověst =).Mám i obrázek kde je už svázaný.
Děkuji za pozornost.

http://www.timelessmyths.com/norse/gallery/fenrir.jpg

Galerie č.1

15. února 2012 v 16:06 | Mrs.Strife |  Galerie
Tady je zbytek obrázků :-)
Komunikace u vlků

13. února 2012 v 16:00 | Mrs.Strife |  Vlci

Komunikace

Vlci mají několik způsobů komunikace: hlasové a vizuální dorozumívání (tzv. řeč těla je velmi úzce propojená se sociálním chováním, proto je sociální chování zahrnuto pod toto podtéma) a komunikaci pomocí pachů.

1, Vytí: Vlci využívají jako nejčastější projev komunikace vytí. Obvykle se ho zůčastňuje celá smečka, toto vytí může být slyšeno až do 16ti kilometrové vzdálenosti a může obsahovat až 12 různých harmonických tónů. Vytí každého vlka má jiný zvuk tzn. že každý vlk má jiné zbarvení svého "hlasu". Vytí se omezuje jen na různé části vlčího života např. vyjí v období páření, shromáždění smečky před lovem (nebo po lovu), na přelomu jara a léta je vytí velmi omezeno, protože jsou ve smečce mláďata a pro vlky by bylo příliš nebezpečné odhalit svůj úkryt (aby štěňata nebyla ohrozena predátory jako jsou medvědi nebo jiné smečky vlků). Vyjí také při poplachu a kvůli vzájemné lokalizaci. Když se vlk ztratí, smečka ho podle jeho hlasu pozná. Vlci mohou výt i ze žalu (např. kvůli smrti svého partnera).
2, Štěkání, vrčení a kňučení: Za jinou komunikaci se u vlků považuje kňučení, štěkání a vrčení.

a, Ve smečce kňučí většinou malá štěňata (hlad, tudíž se snaží přivolat matku), ale mohou kňučet i dospělí jedinci kteří tím dávají najevo pořízenost alfa samci nebo vyšším členům v hierarchii.
b, Vlci téměř neštěkají vyjímkou je že když jsou v nebezpečí mohou dát ostatním nebezpečí najevo tišším štěknutím. Také štěkají při hře s ostatními členy smečky.
c, Vlci vrčí především při různých potyčkách aby zastrašili protivníka, také mláďata vrčí když si spolu hrají.

3, Řeč těla: Ve smečce se vlci také dokáží dorozumívat podle postavení těla, ocasu, sklonu uší a dalších důležitých faktorů. Většina vizuální komunikace vlků je používána ke zdůraznění vlastního postavení nebo akceptování vyššího postavení jiného člena smečky.Vlci

13. února 2012 v 15:56 | Mrs.Strife |  Vlci

O vlcích

O vlcích se toho napsalo už opravdu mnoho, bohužel většina z toho jsou jen hloupé pohádky o krvelačných bestiích. Tohle tvrzení má hodně daleko k pravdě, ve skutečtnosti jsou vlci velice plachá zvířata, která nikdy nazaútočí bezdůvodně. Když vlk zaůtočí bývá to většinou ze třech důvodů: narušení teritoria smečky, nedostatek potravy a ohrožení vlka samotného nebo mláďat. Ve většině případů setkání s člověkem se vlk buď schová nebo uteče, stává se zřídkakdy že by vlk zaůtočil na člověka. Přesto všechno jsou většinou tato úžasná zvířata při setkání s člověkem s velkou hysterií zaháněna nebo rovnou zatřelena. Těchto úžasných tvorů na naší planetě stále ubývá kvůli jejich lovu a kácení lesů, tudíž zmenšování jejich přirozeného prostředí (teritoria). Proto zkusme alespoň touto formou upozornit že není třeba se jich bát nebo jim dokonce ubližovat, jsou to živí tvorové s duší a mají stejné právo na život jako my všichni...
Odpočívajíci vlčice s mládětem
Porovnání chůze (běhu) vlka a psa (ohaře)
Ukázka silných vazeb ve smečce.
Ukázka lidské inteligence.., smutné.


Teritorium

12. února 2012 v 11:08 | karin55 |  Pohyb, výskyt, teritoria
Teritoria nejsou pevně stanovená. Mohou se překrývat, mohou mezi nimi být mezery a mohou být již opuštěná. Jejich velikost je ovlivněna početností a druhy kořisti, počtem a vlastnostmi vlků ve smečce, povahou terénu a jinými faktory. Teritoria mohou měnit tvar a velikost podle sezóny (obzvláště v období rození a výchovy mláďat či v zimě). Vlci samotáři dokonce nemají teritorium žádné. Nejlépe rozeznatelná teritoria mají vlci žijící v lese, kteří loví málo migrující kořist. Naopak tundroví vlci nemají stálé území. Na jednom místě se zdržují pouze v období výchovy mláďat. To je způsobeno tím, že loví kořist, která neustále migruje a oni musí, hlavně v zimě, migrující stáda sledovat. Mohou ale zůstat na jednom místě i několik týdnů, pokud se tam nachází dostatek kořisti.
Teritorialita je velmi užitečná věc - zajišťuje totiž, aby počet jedinců v oblasti nepřekročil počet, který se tam může uživit. Každá lidmi nenarušená krajina kde vlci žijí je rozdělena na omezený počet revírů. Čím méně zvěře v oblasti je, tím jsou revíry větší a je jich méně, tím pádem se v oblasti vyskytuje méně vlků. Naopak když je zvěře dostatek, jsou revíry menší a je jich více, což znamená více vlků v oblasti.
V letním období lze teritorium rozdělit na tři části: domov I. řádu, domov II. řádu a lovecký revír.

Pohyb

12. února 2012 v 11:04 | karin55 |  Pohyb, výskyt, teritoria
Psa od vlka odlišíte již podle způsobu pohybu. Nejpatrnější je to při běhu - vlk ladně pluje vzduchem, zatímco pes se jím těžkopádně "prodírá".
Při chůzi vlk vždy klade zadní tlapu přesně do stopy tlapy přední. Všechny jeho stopy jsou v jedné linii - vlk čáruje (viz. obr. 1). Naproti tomu pes většinou klade zadní tlapy mezi stopy předních. Styl pohybu psa je však velmi závislý na jeho tělesné stavbě.
Vlk se snaží maximálně šetřit energií - jeho stopa je rovná s minimem zatáček, zatímco pes často odbíhá od přímého směru. Vlk také často chodí po vrstevnici.
Stopa vlka je delší a užší než stopa stejně velkého psa.

Popis vlka

12. února 2012 v 10:57 | karin55 |  Vývoj, vzhled, popis
Velikost
Vlk je největším zástupcem psovitých šelem, váží 35 až 52 kg. Je dlouhý 150 až 190 cm a vysoký 65 až 80 cm. Samice jsou menší - váží zhruba o 25 % méně než samci. Mezi různými poddruhy vlka jsou velké rozdíly v hmotnosti i ve velikosti. Například červený vlk (Canis Rufus) žijící na dolním toku Mississippi může vážit jen pouhých 15 kg. Na velikost vlků má také vliv zeměpisná šířka - čím severněji žijí, tím jsou větší. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je arktický vlk (Canis Lupus Arctos) který je, i přes to že žije severněji, drobnější než vlci žijící na severu Kanady a Aljašky. Na velikost má také vliv hojnost kořisti v oblasti kde žijí. Logicky čím více kořisti, tím větší vlci vyrostou. Plné velikosti vlk dosáhne ve věku okolo 1 roku.
náhled obrázku

Vazby ve smečce

12. února 2012 v 10:32 | karin55 |  Smečka
Existenci sociálních vazeb mezi členy smečky dokazuje již samotný fakt, že smečka existuje. Bez těchto vztahů by smečka nemohla vzniknout. Vztah jednoho člena smečky k druhému je obdobný jako vztah mezi psem a jeho pánem.

Sociální vazby
Ke vzniku silné sociální vazby je potřeba psychický sklon k jejímu vytvoření a dlouhodobý kontakt mezi oběma jedinci. Existují pouze tři vztahy mezi vlky, kde jsou oba faktory přítomny: 1) námluvy a páření, 2) výchova mláďat dospělými 3) vyrůstání mláďat ve společnosti jejich sourozenců.
Existuje ještě čtvrtá možnost, kde mohou být oba faktory přítomny, ovšem ještě se to nepodařilo s jistotou prokázat. Jedná se o případ, kdy všichni ostatní členové smečky zahynou a tím dojde ke zničení všech dosavadních vazeb. Tato situace vyvolá potřebu vytvoření nových vztahů a když se potkají dva jedinci usilující o jejich vytvoření, bez ohledu na pohlaví a věk, dojde pravděpodobně k vytvoření vzájemné vazby.