Rozdíly

11. února 2012 v 15:18 | karin55 |  Vývoj, vzhled, popis
Tyto rozdíly se dají rozdělit na dvě skupiny - rozdíly v chování (etologii) a rozdíly fyzické. V tomto článku se chci zabývat druhou skupinou, rozdíly fyzickými.
Rozeznat většinu psích plemen od vlka není těžké, ale existují plemena, která jsou mu velmi podobná - např. německý ovčák, husky, malamut nebo laika. V případě československého vlčáka a jiných kříženců vlka a psa bývá jejich rozeznání ještě těžší.
Tyto rozdíly se dají rozdělit na dvě skupiny - rozdíly v chování a rozdíly fyzické. V tomto článku se chci zabývat druhou skupinou, rozdíly fyzickými.
Rozeznat většinu psích plemen od vlka není těžké, ale existují plemena, která jsou mu velmi podobná - např. německý ovčák, husky, malamut nebo laika. V případě československého vlčáka a jiných kříženců vlka a psa bývá jejich rozeznání ještě těžší.Vlci nosí ocas volně svěšený dolů, zatímco psi většinou nosí ocas zdvižený.Psí ocas bývá čvětšiny psů je kratší než čenich vlků.Vlk má odlišnou tvář díky dlouhým chlupům pod ušima, které rostoasto zakroucený.Psi nemají ocasní pachovou žlázu.Vlci se páří pouze jednou do roka, zatímco většina psů dvakrát.Psi mají větší počet štěňat v jednom vrhu. U velkých plemen psů není 12 štěňat výjimkou.Čenich u směrem dolů a ven.Pes má oproti stejně velkému vlku až o 30 % menší hmotnost mozku.Vlk je pouze masožravec, jeho trávicí trakt je tudíž kratší než u psa, který je všežravcem.Většina vlků má klešťový skus, zatímco většina plemen psů má skus nůžkový.

Vlk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama